Šestnáctý ročník prestižní barmanské soutěže Žatecký Cup proběhl minulý týden v Restauraci U Orloje v Žatci, kde jej uspořádala žatecká škola SOU a SOŠ SČMSD Žatec ve spolupráci s Českou barmanskou asociací. Soutěží ve třech kategoriích – v míchání koktejlů, v přípravě kávy a v čepování piva, se zúčastnily desítky účastníků z hotelových škol z celé republiky. K nejúspěšnějším z hlediska medailových zisků patřily školy z Poličky a Brna. Žatecký Cup patří mezi vyhledávané a oceňované soutěže mladých barmanů. Jeho specialitou je skutečnost, že při přípravě koktejlů je povinnost použít některé z žateckých piv.

Více: zde.

(zdroj: mesto-zatec.cz)