Osobitou prezentací se minulý týden Žatec představil v Národním zemědělském muzeu v Praze, kde v rámci muzejního programu ukázal své interaktivní stanoviště s názvem Chmel jako bylinka.
V první části poznali návštěvníci chmel jako bylinu a rostlinu, seznámili se s jeho odrůdami a jako bonus dostali „chmelovou vodu“ pro osvěžení. Ve druhé části byly ukázky gastro výrobků s chmelem, sušenky s chmelem a parmezánem a houstičky, které příchozí mohli ochutnat a pochvalovali si je. Nabídku obsluha doplnila chlebem s chmelem a sladkostmi, jako jsou oplatky a chmelinky. Někteří návštěvníci zkusili i vědomostní kvíz na chmelové téma. Ve třetí části stanoviště připravily studentky pedagogické školy dětem „chmelové tvoření“, kde se vystřihávalo, vybarvovalo i lepilo.

(zdroj: mesto-zatec.cz)











