Hokejbalový tým Vlčí smečka vyhrál 1. ligu hokejbalu. Úspěšné sportovce přijal na magistrátu radní pro sport Jiří Horák. Po základní části soutěže obsadili hokejbalisté Vlčí smečky v tabulce čtvrtou pozici, díky čemuž postoupili do play-off. Ve čtvrtfinále nastoupila Vlčí smečka proti Ježkům Heřmanův Městec. Ústí vyhrálo 3:0 na zápasy a postoupilo do semifinále. V něm si poradilo s TJ Kovo Praha 3:1 na zápasy, a tak se probojovalo do finále. Posledním soupeřem byl HBC Tygři Mladá Boleslav. Vlčí smečka porazila i tohoto protivníka, sérii vyhrála 3:1 na zápasy, a proto mohla slavit vítězství v první lize.

Kromě medailí a poháru získal tým možnost hrát nejvyšší soutěž v sezóně 2024–2025. Pokud by k tomu došlo, mělo by Ústí nad Labem v extralize hokejbalu hned dva kluby. „Přemýšleli jsme nad tím, ale rozhodli jsme se, že této možnosti nevyužijeme. V následující sezóně budeme znovu hrát 1. ligu,“ sdělil útočník Vlčí smečky Martin Zdvořáček. Mistři 1. ligy dorazili na magistrát s medailemi, pohárem a vzali s sebou také svůj talisman – sošku slona.

(zdroj: usti.cz)