Středoškoláci z Ústeckého kraje opět potvrdili, že ovládají řemeslo. Zazářili v celostátní soutěži České ručičky 2024, která vyvrcholila slavnostním galavečerem v Brně. Úspěch sklidili žáci z Roudnice nad Labem, Teplic i Šluknova. Rozálie Michlová ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Roudnici nad Labem, Dominik Melcher ze Střední školy stavební a strojní v Teplicích a Jan Veselý ze Střední lesnické školy a Střední odborné školy ve Šluknově vynikli ve svých oborech a obsadili první příčky soutěže České ručičky. Rozálie zvítězila v kategorii gastronomie, obchod a služby, Dominik triumfoval v kategorii strojírenství a elektro průmysl a Jan obsadil první místo v kategorii lesní mechanizátor, dřevorubec junior. Jejich úspěchy jsou důkazem nejen jejich individuálního talentu, ale i kvality výuky a podpory ve školách Ústeckého kraje.

Přehlídku řemesel České ručičky pořádá Jihomoravský kraj ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem zemědělství a Ministerstvem životního prostředí.

(FOTO: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Roudnici nad Labem: Rozálie Michlová a Dominik Melcher mají zlaté české ručičky)

(zdroj: kr-ustecky.cz)