V Knihovně Ústeckého kraje se ve středu 5. června v 18 hodin uskuteční vernisáž výstavy Identita – příběh českého grafického designu. Ústecká knihovna je první organizací, která veřejnosti představí tuto unikátní výstavu mapující vývoj českého grafického designu od přelomu 19. a 20. století až do současnosti.

      Ve středu 5. června v Knihovně Ústeckého kraje odstartuje výstava Identitapříběh českého grafického designu. Ta je součástí stejnojmenného projektu, jehož cílem je přiblížit více než stoletou historii českého grafického designu a poukázat na vliv tohoto oboru na naši společnost. V rámci projektu vznikl i sedmidílný televizní cyklus, který byl od ledna vysílán na ČT art. V současné době se ještě připravuje kniha a celovečerní film, jenž by měl být do kin uveden v lednu 2025.

„Výstava Identita sdružuje díla českých grafických designérů od prvopočátků oboru na přelomu 19. a 20. století až do současnosti, a je tak aktuální studnicí informací pro uchazeče o studium i stávající studenty vizuální komunikace. Zároveň je výstava příležitostí pro pochopení významu celého oboru. Vernisáž se uskuteční ve středu 5. června v 18 hodin v prostorách našeho veřejného Depozitáře v ulici Na Schodech 4. Součástí slavnostního zahájení výstavy bude i komentovaná prohlídka, kterou nás provede typograf a strůjce celého projektu Identita Filip Blažek,“ říká vedoucí Oddělení komunikace Knihovny Ústeckého kraje Jana Černá Válková a dodává, že ústecká knihovna je první organizací, ve které je možné tuto unikátní výstavu zhlédnout.

Kromě samotné vernisáže Knihovna Ústeckého kraje k výstavě připravuje i cyklus dalších doprovodných akcí. Již v červnu se návštěvníci mohou těšit například na neformální setkání s architekty (13. 6.) nebo na představení autorské knihy Socha nad Labem (24. 6.).

Identita (5. 6. 2024) – web Knihovny Ústeckého kraje 

Identita (5. 6. 2024) – Facebook  Knihovny Ústeckého kraje 

Jan Černecký, mluvčí Knihovny Ústeckého kraje