Pěvecká soutěž TOP VOICE oficiálně vznikla v roce 2022 v Teplicích. Tehdy přišel Filip Ježek s nápadem uspořádat vlastní pěveckou soutěž, kam by se mohly přihlásit talenty z celé České republiky, a také ze zahraničí. Představil koncept doma rodině, se kterou vystupuje v teplické rockové kapele Melodica (otec Radek Ježek – bubeník a matka Hanka Ježková – zpěvačka) a je tedy hudebníkem tělem i duší. Začal se tak pomalu rodit nový projekt, na kterém celá rodina pracovala půl roku.

Vzniklý team se začal poohlížet po prostorách, kde by se akce mohla uskutečnit. Našlo se nejlepší řešení a tím byl Dům kultury Teplice s krásným koncertním sálem. Team TOP VOICE si ho okamžitě zamiloval. V prostoru, který byl další možnou variantou, se konalo semifinále. Tou variantou byla Konzervatoř Teplice, na které shodou okolností Filip v té době studoval obory – sólový zpěv a klasický klavír. S financováním velkou měrou pomohlo město Teplice a sponzoři. Napomohli tak nastartovat celý projekt.

Protože se Ježkovi pohybují mezi známými osobnostmi, ať už při natáčení videoklipů, křtů nebo občasnou účastí v českých seriálech v malých rolích, nebyl problém s hledáním hvězd do poroty. Předseda pro finále byl pro team TOP VOICE jasný od začátku. Stal se jím herec a zpěvák David Gránský, se kterým se Ježkovi seznámili už při natáčení videoklipu Válka pro jejich kapelu Melodica v roce 2020. Jeho kolegyněmi v porotě se staly herečka a zpěvačka Michaela Tomešová a zpěvačka Natálie Grossová. Semifinále bylo obsazeno neméně zajímavě. Roli předsedkyně přijala vynikající zpěvačka Lenka Dusilová a jejími kolegy byli zpěvák Josef Šutara (Tribute to Nazareth, Rock opera Praha) a hudebník a učitel Richard Řeřicha (Petr Kalandra Memory Band).

Nejtěžší úkol čekal na samotného otce projektu, Filipa Ježka. Sám vytvořil webové stránky a vymyslel sofistikovaný způsob přihlášení do soutěže. Do internetového kola se přihlásil velký počet zpěváků (371) z celé ČR a bylo od začátku jasné, že o soutěž je zájem. Filip si dal velkou práci s příjezdem a odjezdem adeptů na samotnou soutěž. Naplánoval přesně podle bydliště a dojezdu jednotlivá vystoupení a celé semifinále tak probíhalo jako dobře namazaný stroj a zpěváci nemuseli celý den čekat na svá vystoupení. Všichni si tento způsob pochvalovali. Trio semifinálových porotců Dusilová-Šutara-Řeřicha celý sobotní den pečlivě poslouchalo jednotlivá vystoupení a vybralo 20 největších talentů postupujících do samotného finále.

Podle pravidel soutěže byli soutěžící rozděleni do dvou kategorií: 8-15 let a 16-25 let. Pocházeli ze všech koutů České republiky a někteří byli v Teplicích poprvé. Finále bylo velkolepé. Porotci byli od začátku překvapeni mírou talentu jednotlivých soutěžících a rozhodování tedy neměli jednoduché. Nakonec vybrali celkem šest nejlepších zpěváků ve dvou kategoriích. Stali se jimi: v 1. kategorii Max Behenský, Adéla Křivánková, Anja Nováková a ve 2. kategorii Emmy Hoang, Carmen Sarojanová, Kateřina Anna Bockstefflová. 1. ročník pěvecké soutěže TOP VOICE 2023 poznal své vítěze.

Finále TOP VOICE 2023

Součástí cen za vítězství, včetně těch hodnotných od sponzorů, bylo také nahrávání ve studiu Someth Records, které si rodinný team vybudoval v Teplicích. Finalisté společně stvořili videoklip Hvězdy nám napoví, ke kterému složil hudbu Filip Ježek a o text se postarala Hanka Ježková. Klip se křtil v Praze za účasti médií a také porotců soutěže. Dále se vítězové prezentovali v reportáži o TOP VOICE 2023 v České televizi a natáčí své nahrávky i videoklipy ve zmiňovaném studiu Someth Records.

Po kladném ohlasu a úspěchu se rodinný team rozhodl pro 2. ročník TOP VOICE 2024. Porota bude opět velmi zajímavá, a to ve složení: David Gránský, Michaela Pecháčková, Miroslav Šimůnek, Sára Milfajtová, Josef Šutara, Hanka Ježková, Richard Řeřicha. Finále proběhne 27.4.2024 v Krušnohorském divadle v Teplicích. Součástí Galavečera bude také vystoupení porotců. Patrony se stali oba loňští vítězové: Max Behenský (1. místo v 1. kategorii) a Emmy Hoang (1. místo ve 2. kategorii). Společně zazpívají píseň a Max pokřtí své první CD, které v soutěži vyhrál a nahrával v Someth Records v Teplicích. Letos se do TOP VOICE 2024 přihlásilo opět velké množství zpěváků. Vítězové získají mnoho hodnotných cen, možnost natočit si vlastní album, videoklip, a také je čeká reportáž v České televizi. Statutární město Teplice opět tuto soutěž finančně podporuje a patří mu velké poděkování. Team TOP VOICE 2024 také děkuje štědrým sponzorům. Vstupenky na finálový Galavečer lze zakoupit v pokladně Domu kultury Teplice (po dobu rekonstrukce přemístěna do Krušnohorského divadla!) a na ticketportal.cz. Mediálními partnery jsou Rádio Géčko a redaktor a fotograf Jaroslav Hauer. Vše o soutěži naleznete na webových stránkách www.topvoice.cz.

Porotce Miroslav Šimůnek

 

(Úvodní foto: TOP VOICE 2023 v České televizi)

redakce RR