V éře neustálého zdražování, kdy náklady na život rostou, přináší Severočeská vodárenská společnost (SVS) uklidňující zprávu: v roce 2024 bude litr pitné vody stát jen o haléř více. Toto mírné zvýšení ze 13 na 14 haléřů symbolizuje snahu udržet vodné a stočné sociálně únosné pro všechny obyvatele Ústeckého a Libereckého kraje. Měsíčně si tak průměrná rodina nepřiplatí více než 150 korun.

Generální ředitel SVS Bronislav Špičák zdůrazňuje, že jde o dvě služby: „V této ceně je obsaženo jednak přivedení pitné vody do domácností, provozoven, podniků, škol a podobně, ale také odvedení a vyčištění vody odpadní.“ Prostředky získané z vodného a stočného tvoří zdroje pro neustálou modernizaci vodohospodářské infrastruktury, která je v působnosti SVS na severu Čech největší v celé České republice.

„To, že vám z kohoutku poteče čistá, zdravotně nezávadná pitná voda, je výsledkem složitého
a nákladného technologického procesu,“
připomíná Bronislav Špičák. SVS dodává vodu celkem 1,1 milionu obyvatel, což vyžaduje odbornost, dovednost a energii mnoha lidí. Bez ohledu na polohu a velikost jejich bydliště SVS garantuje tu nejvyšší kvalitu vody. Do obnovy a rekonstrukcí vodohospodářského majetku každý rok SVS investuje 2 miliardy korun. Cílem je dlouhodobé udržení hladiny vodného a stočného na únosné úrovni pro všechny odběratele v Ústeckém i Libereckém kraji.

www.svs.cz