Již počtvrté pořádá Centrum pro roztroušenou sklerózu Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., ve spolupráci s Nadačním fondem Rehabcare, dobročinný Běh s čelovkou. Každý ročník tuto akci svou účastí podpoří stále více běžců, chodců, vozíčkářů, kočárků i pejsků. V loňském roce přišlo již více než 600 lidí, kteří pomohli 40leté Ivě, trpící roztroušenou sklerózou. Na pořízení domácnosti ovládané hlasem se díky akci podařilo získat neuvěřitelných 128 006 Kč!

Tento ročník se bude pomáhat 44letému Jakubovi, který se i navzdory tomu, že jej roztroušená skleróza hodně trápí, stále snaží být aktivní. Přeje si co nejvíce času aktivně trávit se svými dvěma dětmi. Protože je vystudovaný pedagog, věnuje se své profesi a vyučuje na základní škole. K lepšímu zvládání jeho činností by mu moc pomohl přídavný pohon k vozíku, který mu můžeme díky Běhu s čelovkou společně pořídit.

Běh s čelovkou není závod. Na trasu dlouhou 5 km nebo 600 m se může vydat opravdu každý, v jakémkoli věku i kondici. V cíli nebudou připraveny stupně vítězů, ale každý bude domů odcházet s krásným pocitem, že pomohl druhému člověku. Součástí bude pestrý doprovodný program, bohatá dobročinná tombola a občerstvení.

Charitativní běh pro Jakuba s roztroušenou sklerózou se uskuteční 2.12.2023 v 16:30 hodin u Šanovské mušle v Teplicích.

Odkaz k registraci: https://1url.cz/9uTPu