Knihovna Ústeckého kraje v prvním říjnovém týdnu vydala novou knižní publikaci pojmenovanou Bájná knihovna. Jak již napovídá název, kniha čtenáře zavede do tajemného světa bájí, pověstí a pohádek, v nichž se prolíná minulost a přítomnost s fantazií a skutečnými historickými příběhy. Hlavním cílem autorů, kteří při tvorbě knihy čerpali výhradně z fondu krajské knihovny, bylo představit některé pověsti a pohádky našeho regionu. Součástí publikace jsou zároveň i tři vítězné příběhy z literární soutěže, která v knihovně probíhala na začátku letošního roku, a dva autorské příběhy zaměstnanců Knihovny Ústeckého kraje. Zmiňovaná literární soutěž byla velice úspěšná, neboť se během krátkého časového období sešlo více než třicet originálních povídek. Knihovna se proto rozhodla v knize nepublikované příběhy postupně zveřejňovat na svém blogu a na sociálních sítích.

     „Největší podíl na vzniku naší nové publikace mají její editorka Kateřina Benešová, jež knihu sestavila a je autorkou úvodních textů a grafik Václav Školoud, díky němuž kniha získala své originální a atraktivní vizuální zpracování,“ říká ředitelka Knihovny Ústeckého kraje Jana Linhartová.

Slavnostní křest nové knihy se uskutečnil v úterý 3. října v reprezentativních prostorách zrekonstruované vily továrníka Carla Hermanna Wolfruma, v níž sídlí část Knihovny Ústeckého kraje. Kromě samotných autorů se křtu zúčastnili i náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Řehák a předseda Výboru pro kulturu a památkovou péči Vlastimil Skála. Kmotrem nové knihy se stal rektor ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Jaroslav Koutský.

Autoři publikace Bájná knihovna si na křtu připíjí spolu s rektorem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Jaroslavem Koutským, který se stal kmotrem nové knihy

Publikaci Bájná knihovna je v současné době možné za cenu 499 Kč zakoupit u registračních pultů ve Vědecké a Lidové části krajské knihovny.

Publikace Bájná knihovna v prodeji | Knihovna Ústeckého kraje (knihovnauk.cz)

Knihovna Ústeckého kraje, příspěvková organizace