Srdečně Vás zveme na výstavu unikátní sbírky Andrey Vendolské z Děčína, kterou najdete ve výstavní místnosti teplického zámku. Výstava obsahuje limitované edice a originální repliky předmětů spojených s fenoménem Harryho Pottera a jeho čarodějnického světa. Příběhy slavného kouzelníka Harryho Pottera vymyslela a v sedmi knihách sepsala britská autorka J. K. Rowlingová. Filmová série založená na jejích románech má dosud osm dílů, které produkovala a distribuuje společnost Warner Bros.

Sbírka Andrey Vendolské čítá stovky kusů. Z unikátů vlastní třeba kus školní uniformy, ve které natáčel Rupert Grint (Ron Weasley), ze stříbra vyrobenou jízdenku na školní vlak či vstupenku na mistrovství světa ve famfrpálu. Další zajímavostí z její sbírky je Kluběnka, zvíře ve tvaru chlupaté koule, kterou prodávala ve svém obchodě dvojčata Weasleyovi. Všechny tyto předměty jsou součástí výstavy v Teplicích. Nechybí ani kouzelnické hůlky a peníze, erby školních kolejí, kostýmy, Dobby, mozkomor, Nebelvírský meč nebo vycházková hůl Alastora Moodyho. Chybět nebudou ani originální podpisy hlavních hrdinů a spisovatelky, ale i dalších herců, získané převážně korespondencí.
Svou první výstavu „Mudlům vstup povolen“ Andrea Vendolská uspořádala v děčínském muzeu v roce 2014. Návštěvníci výstavy Harry Potter ANEB MUDLOVÉ, PŘIJEĎTE EXPRESS! nemusí nutně příběhy o kouzelnickém učni znát. Výstava v Teplicích jim příběhy Harryho Pottera a jeho přátel i nepřátel, buď oživí v paměti, nebo zcela nově představí. Vystaveny jsou známé věci, ale i ty opravdu unikátní, které si ne každý z knih nebo filmů pamatuje.

Pro návštěvníky je připravený i malý kvíz, kde si mohou své znalosti prověřit a řada doprovodných akcí, na kterých se se sběratelkou Andreou Vendolskou budou moci návštěvníci setkat osobně. Například na další z několika komentovaných prohlídek, která se koná v pátek 11. srpna od 10:30, 12:00 a 13:30 hodin.

Rezervaci vstupenky je možné si domluvit na tel. 412 359 022 nebo 778 476 089.

Více o doprovodných programech na www.muzeum-teplice.cz a #harrypottervystava_

Vstupné na výstavu:
120 Kč / osoby starší 15 let
80 Kč / dítě od 3 let věku
zdarma / dítě do věku 3 let / učitelský doprovod
60 Kč / os. ve skupině nad 10 osob
60 Kč / ZTP, průkazy ISIC/ITIC/ALIVE a senioři (nad 65 let)
100 Kč / komentovaná prohlídka / osoba (bez ohledu na věk atd.)
Některé doprovodné akce mohou mít upravenou cenu vstupného, je třeba sledovat aktuální program!

Letní otevírací doba:
út – ne + svátky 10 – 12 a 13 – 18 hodin

Výstava potrvá do 25.2.2024.

Těšíme se na Vás!

Regionální muzeum v Teplicích