Novinkou nadcházející letní sezóny v rámci Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) je lodní linka T93, kterou se cestující svezou mezi Litoměřicemi a Terezínem. Na přibližně dvoukilometrovém úseku po řekách Labe a Ohře bude platný tarif DÚK a standardní jízdné bude stát dvacetikorunu. Spoj poprvé vyplul 9.6. dopoledne z přístaviště na Lodním náměstí v Litoměřicích. První plavby do Terezína a zpět se účastnili mimo jiné náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu Jiří Řehák, starosta Litoměřic Radek Löwy, či starosta Terezína René Tomášek. V Terezíně se přístaviště nachází na levém břehu Ohře nedaleko pietního místa. To je od centra města i od Malé pevnosti vzdálené zhruba jeden kilometr.

Místostarosta Litoměřic Jiří Adámek vnímá novou lodní linku jako vhodné doplnění všech turistických aktivit, které Litoměřice nabízejí. „Plánujeme i napojení přístaviště na městskou autobusovou dopravu. Linka, která v létě zajíždí na koupaliště, bude mít zastávku také na Lodním náměstí,“ doplnil Jiří Adámek.

Běžný provoz linky byl pro veřejnost spuštěný od 13 hodin. Spoj bude možné využít až do 29. října denně kromě pondělků. Z Litoměřic do Terezína pojede vždy v 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16 a v 17 hodin. Nazpět z Terezína vždy v 9:35, 10:35, 11:35, 13:35, 14:35, 15:35, 16:35 a v 17:35 hodin.

 

 

Lodní linku obsluhuje malá loď s kapacitou maximálně pro 11 osob. Větší plavidlo není možné použít s ohledem na menší hloubku řeky Ohře. Přeprava jízdních kol nebude možná. Linku provozuje dopravce Autobusy Karlovy Vary, který má zkušenosti ze svého dlouhodobého působení na lodní lince v Lokti a na přehradě Skalka u Chebu a také disponuje lodí Skalka s ideálním ponorem pro danou plavební trasu. Stejná společnost v Litoměřicích zajištuje městskou veřejnou dopravu.

Ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary Zdeněk Suchan doplnil, že provoz lodní linky mezi Litoměřicemi a Terezínem je s Ústeckým krajem zatím nasmlouvaný na dva roky. „V příštím roce bude provoz zahájen už na začátku dubna. A předpokládám, že linka bude cestujícím sloužit i v dalších letech,“ doplnil Zdeněk Suchan.

Veškeré informace o lodních plavbách v rámci Dopravy Ústeckého kraje naleznete ZDE

(zdroj: litomerice.cz)