Ústecký kraj chce motivovat studenty, aby si vybírali zdravotnické obory, aby v nich dosahovali dobrých výsledků a následně se pracovně uplatnili v regionu. Proto zavádí celý systém finanční podpory pro studenty, kteří si díky prospěchovému stipendiu kraje, odborným praxím a oborovým stipendiím i ze strany Nadačního fondu Krajské zdravotní mohou vydělat až půl milionu korun. Na tiskové konferenci o tom informovala radní pro školství Jindra Zalabáková a radní pro zdravotnictví Radim Laibl.

Odkaz na prezentaci stipendia zde

     „V nemocnicích Krajské zdravotní chybí asi 250 sester. Absolventi tedy mají jistotu, že najdou dobré pracovní uplatnění. Kromě vlastních stipendií považujeme za motivaci dobré pracovní prostředí a moderní vybavení, Ústecký kraj proto investuje do nemocnic stovky milionů,“ řekl radní Radim Laibl.

     „Nejde nám jen o to studenty nalákat a udržet, ale chceme absolventy kvalitní, proto jsou stipendia prospěchová. Určitý tlak na výkon od prvního ročníku zároveň žáky dobře připraví k maturitě a k navazujícímu studiu,“ vysvětlila radní pro školství Jindra Zalabáková.

(zdroj: kr-ustecky.cz)