Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se uskutečnilo předání ocenění mladým účastníkům jubilejní 20. Olympiády dětí a mládeže, která se konala na konci ledna v Královéhradeckém kraji. Z východu Čech si ústecká výprava přivezla jedenáct cenných kovů. Hejtman Jan Schiller společně s radní pro školství, mládež a tělovýchovu Jindrou Zalabákovou přijal úspěšné sportovce ve své pracovně. Po dvou cenných kovech získala běžkyně na lyžích Nikola Žilinská a skikrosaři Lucie Krausová a Simon Třešňák.

     „Děkuji vám všem za reprezentaci Ústeckého kraje a doufám, že se i nadále budete věnovat tomu, v čem jste tam výjimeční. Někteří z vás mohou ještě i na další zimní olympiádu, která bude za dva roky. A kdo ví, třeba se tu zase setkáme,“ přál si hejtman Jan Schiller. Další zimní edice olympijského klání pro mládež proběhne na začátku roku 2025 v Moravskoslezském kraji.

Medailisté ze Zimní Olympiády dětí a mládeže 2023:

Akrobatické lyžování:

Lucie Krausová (stříbro, bronz)

Šimon Třešňák (stříbro, bronz)

Jakub Matoušek (bronz)

Eliška Soukupová (bronz)

Běžecké disciplíny:

Nikola Žilinská (stříbro, bronz)

Lyžařský orientační běh:

Ela Lošťáková (zlato)

Snowboarding:

Filip Mareš (bronz)

Šachy:

Hong Quan Werner (bronz)

Hejtman přijal medailisty ze Zimní Olympiády dětí a mládeže

 

(Úvodní foto: Lucie Krausová získala pro Ústecký kraj dvě medaile. Pyšný na ni může být i její otec a vlajkonoš ústecké výpravy Tomáš Kraus.)

(zdroj: kr-ustecky.cz)