Žákyně Gymnázia Žatec reprezentovaly město i kraj na republikovém finále volejbalu dívek v Jablonci nad Nisou. V sedmnáctičlenné konkurenci obsadily třetí místo. Pod tento úspěch se podepsalo deset dívek hrajících na klubové úrovni za VK Sever Žatec. V základní skupině turnaje si dívky poradily postupně s Gymnáziem Příbram, libereckým gymnáziem F. X. Šaldy a Gymnáziem a Střední odbornou školou pedagogickou Liberec a postoupily z prvního místa. V boji o finále prohrály s dívkami z Havlíčkova Brodu. Nakonec však středoškolačky neodjely s prázdnou a v zápase o bronz zvítězily nad týmem Kralup nad Vltavou.

S pohárem za třetí místo a medailemi přijely také na Krajský úřad Ústeckého kraje, kde jim poblahopřál hejtman Jan Schiller. „Pro propagaci kraje jste udělaly hodně. Za tím vaším úspěchem je vidět spousta práce. Za to máte můj obdiv,“ ocenil dívky hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Děvčata se turnaje zúčastnila v tomto složení: Zoja Rajkovová, Markéta Mynaříková, Anna Weidová, Petra Barochová, Eva Černá, Kateřina Henlínová, Aneta Šťastná, Anna Vejvodová, Bára Karasová, Bára Blailová.

Na hejtmanství přivezly dívky také medaile a pohár za třetí místo

(Úvodní foto: úspěšná děvčata přijal ve své kanceláři hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Vpravo Pavel Baroch, pedagog ze žateckého gymnázia.)

(zdroj: kr-ustecky.cz)