Kapacita ulic a parkovišť v centru Teplic ani v obytných částech nepokryje enormní nárůst počtu automobilů. Jak najít místo pro parkování řeší v každém větším městě. Vedení Teplic proto pro veřejnost připravilo prezentaci několika záměrů.

Jako výhodné řešení se jeví velkokapacitní parkovací domy – na malé ploše poskytují násobně víc míst pro vozy. Na veřejném projednání v teplickém divadle 5.9.2022 představil možnost vybudování a napojení na stávající městskou infrastrukturu takového parkovacího domu v místě současného parkoviště v Alejní ulici architekt Petr Sedláček.

Podle jeho představy by takový dům v centru města mohl spojovat i další funkce a v útrobách by se tak mohlo najít místo třeba pro další sportovní halu, po které je mezi sportovci poptávka. Nové sportoviště by také pomohlo vyřešit nedostatečné zázemí pro výuku tělesné výchovy na Gymnáziu, které je v těsné blízkosti. Prostory pro tréninky chybí teplickým basketbalistům.

V případě varianty bez sportoviště by se současných zhruba 200 míst rozšířilo na víc než dvojnásobek – cca 430. Při využití stavby pro vybudování dalšího sportoviště, by mohl být počet parkovacích míst zhruba 350.

Více informací zde.

(zdroj: teplice.cz)