Zájemci o očkování proti covid-19 se od 18. července mohou nechat očkovat čtvrtou posilující dávkou. Nicméně rezervační systém spustí ministerstvo zdravotnictví až v polovině srpna. Do té doby je doporučeno kontaktovat svého praktického lékaře.  

     V souladu s kroky ministerstva bude od 15. srpna připravena i litoměřická nemocnice aplikovat čtvrtou dávku vakcíny. „Vzhledem k očekávanému vyššímu zájmu obzvláště v prvních dnech a týdnech doporučujeme se na očkování předem registrovat. Vyhneme se tak případnému čekání, které pro nikoho nebývá příjemné,“ uvádí ředitel nemocnice Vladimír Kestřánek, podle jehož slov v litoměřické nemocnici v tuto chvíli dobíhá pro registrované aplikace druhých a třetích dávek vakcíny, a to každý pátek od 15 do 20 hodin.

     „Čtvrtá dávka očkování je určena všem zájemců starším 18 let, u nichž od posledního očkování uplynuly alespoň 4 měsíce. U rizikových skupin je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem,“ upozornila tisková mluvčí Krajské zdravotní, a.s. Jana Mrákotová.   

(zdroj: litomerice.cz)