Roudnická Basketbalová akademie je ojedinělým projektem, který již od roku 2006 pod dohledem mnoha kvalifikovaných trenérů a asistentů rozvíjí talenty mladých sportovců. Sdružuje stovky dětí úspěšně soutěžících napříč všemi věkovými kategoriemi. K tomu však potřebuje i odpovídající zázemí. Z iniciativy prezidenta klubu Jaroslava Pazourka tak vznikl projekt nové sportovní haly, spolufinancované Městem Roudnice nad Labem a firmou Mondi Štětí a.s.

     V polovině června se na roudnické radnici sešli zástupci všech zúčastněných stran, aby podepsali smlouvu o poskytnutí plnění a spolupráci. „Výstavba nového krytého sportoviště je bezpochyby správným krokem. Především mládež tak získá další tolik potřebné místo pro aktivity za každého počasí. Mondi Štětí a.s. je významným regionálním zaměstnavatelem, u kterého spokojeně pracuje celá řada roudnických občanů. I proto si vážím jejího zapojení do společného sportovního projektu, který je možným začátkem naší další úspěšné spolupráce,“ ocenil projekt František Padělek, starosta města Roudnice nad Labem.

     Jak zástupci Města, tak firmy Mondi se zavázali poskytnout 6 milionů korun. Celková suma na její dokončení je v tuto chvíli však vyčíslena na 21 milionů. Basketbalová akademie se tak podílí i vlastními zdroji. Nová montovaná sportovní hala vznikne na městském pozemku v sousedství dopravního hřiště u ZŠ Školní. Nabídne prostor třiceti aktivním sportovcům, až 125 divákům, zázemí 25 lůžek, posilovnu či občerstvení. Předpokládaná doba realizace je nejdéle 24 měsíců. 

(zdroj: roudnicenl.cz)