Děčín se výstavbou nového skateparku zařadil mezi ta města v ČR, kde se nachází špičkové podmínky pro konání závodu ve skateboardingu a skatepark se aktuálně řadí mezi nejzajímavější skateparky v ČR.V sobotu 11. června se tu konají závody Českého skateboardového poháru 2022.

     Česká asociace skateboardingu připravuje letošní nejvyšší závodní sérii ve skateboardingu, a díky příkladnému vztahu města ke sportu, zde chceme uspořádat zastávku českého skateboardového poháru. Zároveň by se mohl závod pojmout jako oficiální otvírací den za přítomnosti představitelů města, když v době, kdy měl proběhnout, nebyla akce uskutečněna z důvodu covidu. Což v červnu 2022 nepředpokládáme. Samotný závod je určen pokročilým sportovcům. V rámci série se sestavuje průběžné pořadí jezdců, stejně jako jezdkyň a svůj samostatný žebříček mají i junioři do 23 let.

     Závodit se bude v disciplínách Street (překážky simulující běžnou ulici) a Bowl (základ názvu pochází z Kalifornie, z vypuštěných bazénů s radiusy místo stěn – bowl), abychom plně využili možnosti skateparku.

     V místě konání bude k dispozici občerstvení, toalety, doprovodný program ve formě informačních stánků s materiály zaměřenými na skateboarding a po celý den bude k dispozici speaker a DJ. Předpokládaná účast je do 100 jezdců z ČR, SR a PL na jeden závod.

     Závod je součástí nejvyšší české série závodů ve skateboardingu a přímo ovlivňuje složení české reprezentace na rok 2023, s možným postupem na LOH 2024 v Paříži.

(zdroj: mmdecin.cz)