Děčín letos ozdobí unikátní kolesový parník a ihned poté, co projde nezbytnou opravou a údržbou v loděnici v Křešicích, se představí veřejnosti. Díky Labské plavební společnosti se parník opět vrací do České republiky a jeho domovským přístavem se stane Děčín.

     „Historie, tradice a nyní i zapojení nové generace talentovaných děčínských lodníků. Nádhera a pro Děčín velká pocta. Nejenže půjde o skvělé lákadlo pro turisty, ale až bude parník kotvit pod zámkem, budeme tu mít panoráma jako z historických fotografií. Přitom s moderním puncem, ale současně zachováním genia loci místa,“ říká náměstek primátora pro školství, kulturu a sport Martin Pošta (Volba pro Děčín), který si parník v loděnicích osobně prohlédl.
     Pokud vše půjde dobře, veřejnosti se kolesový parník oficiálně představí o víkendu 18. a 19. června, kdy město Děčín připravuje oslavy 100 let od založení československé plavby. Na parníku v těchto dnech mimo jiné pracují děčínští učni (V České republice jedinečný tříletý obor vzdělání s výučním listem Lodník Střední školy lodní dopravy a technických řemesel Děčín VI.)
     Řeka Labe je s Děčínem neodmyslitelně spjata. Podpora lodní dopravy je pro Děčín dlouhodobou prioritou a na letošní rok zastupitelé opět schválili dotaci na podporu osobní lodní dopravy do Hřenska a zpět.

(zdroj: mmdecin.cz)