Letní koupaliště na Písečném ostrově vstoupilo v neděli 8. května do nové sezony. V provozu je brouzdaliště a menší 30metrový bazén s ohřevem vody, což jistě ocení zejména rodiče s dětmi. Celý areál pak bude otevřen 1. června.

     Návštěvníci se mohou těšit na novou skluzavku u velkého bazénu a na nový minigolf. Na sobotu 4. června je pak naplánovaný oblíbený Dětský den, který má více než 40letou historii. „Kvůli pandemickým opatřením jsme ho dvakrát nemohli uspořádat. Proběhne tudíž po třech letech. Věřím, že nám bude přát počasí a děti si ho pořádně užijí,“ doufá vedoucí koupaliště Ladislav Beneš.

     Současné ceny energií bohužel přinutily provozovatele koupaliště k mírnému zdražení vstupného. To v hlavní sezoně od června do srpna vzroste na 80 korun za celodenní vstupenku (a na 50 korun po 16. hodině). „K nepopulárnímu kroku nás po dvou letech donutil strmý nárůst cen energií i dalších provozních nákladů. Snažili jsme se, aby zdražení co nejméně dopadlo na peněženky návštěvníků,“ odůvodnil desetikorunový nárůst vstupného Ladislav Beneš. Mimo hlavní sezonu (nyní v květnu a v září) se pak u pokladny platí 60 korun (40 korun po 16. hodině).

(zdroj: litomerice.cz)