Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se konalo zasedání simulovaného studentského zastupitelstva. Třiadvacet žáků druhého ročníku Obchodní a jazykové školy v Ústí nad Labem se vžilo do rolí krajských zastupitelů a zkusilo si, jaké to je prezentovat před ostatními vlastní bod do zastupitelstva, uvádět argumenty v diskusi s hejtmanem Ústeckého kraje Janem Schillerem, obhájit své nápady a v neposlední řadě body v rámci programu zasedání také odhlasovat.

     Žáci ústecké obchodní školy strávili na krajském úřadě celé dopoledne. Akce se uskutečnila v rámci Evropského programu Erasmus+, realizátorem akce pak byla společnost Agora Central Europe, která realizaci studentského zastupitelstva školám nabízí. Jedním z cílů projektu je zvýšení zájmu mladých lidí o lokální politiku a problémy v jejich okolí. Žáci se naučí, jak se mohou zapojit do jejich řešení.

K náležitostem zasedání zastupitelstev patří také hlasování 

     „Věřím, že si žáci odnesli spoustu zajímavých poznatků do života, a že si zlepšili komunikační schopnosti, které se mohou hodit nejen u maturitních zkoušek, ale především v dalším profesním životě,“ uvedl hejtman Jan Schiller. Toho na mimořádném zastupitelstvu doplnili radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zdenka Vachková a předseda výboru pro životní prostředí Tomáš Kirbs.

(Úvodní foto: Simulované studentské zastupitelstvo se konalo v prostorách krajského úřadu.)

(zdroj: kr-ustecky.cz)