Na Městském stadionu v Ústí nad Labem se v pondělí 11. dubna konalo tradiční semifinálové kolo Juniorského maratonu. V předchozích letech se tato sportovní akce konala vždy na Kostelním náměstí a v jeho okolí. Letos se organizátoři běhu rozhodli vrátit maratonský běh na atletické ovály – jako poctu Emilu Zátopkovi, od jehož narození letos v září uplyne 100 let.

     Z osmi zúčastněných středních škol z celého regionu se nejlépe vedlo Podkrušnohorskému gymnáziu Most, které si tímto triumfem zajistilo účast v republikovém finále. Na druhém místě skončili studenti z chomutovského gymnázia. Třetí příčku brali mladí sportovci z Gymnázia Kadaň.

     Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Na ústeckém stadionu ho při slavnostním úvodu zastoupila jeho náměstkyně Lubomíra Mejstříková. „Podpora sportu ze strany Ústeckého kraje je letos mnohem výraznější než v předchozích letech. Jen letos jsme na mládežnické kluby dali 60 milionů korun, což je takřka o polovinu víc než loni,“ zdůraznila při zahájení.

 (zdroj: kr-ustecky.cz)