Soutěž Památka roku 2021 zná své výsledky za Ústecký kraj. V kategorii velkých památek zvítězil měšťanský dům v Kadani, v malých památkách slavil triumf objekt Střelnice v Klášterci nad Ohří. Výsledky byly 4. března vyhodnoceny v Hradu Litoměřice v rámci setkání krajské sekce Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

     „Zástupce měst sdružených ve spolku přivítal v úvodu starosta města Ladislav Chlupáč, který je seznámil s historií místa a pozval na některé kulturní akce, jež u nás proběhnou. Účastníci poté diskutovali mimo jiné i o dotacích pro obnovu a opravu památek,“ sdělil městský zastupitel Petr Hošek.

     „V druhé části setkání si přítomní prošli rekonstruovanou starou radnici a Divadlo Karla Hynka Máchy, které letos slaví 200 let od svého založení,“ informovala Alena Křížová, vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu, který se společně s Městskými kulturními zařízeními postaral o zdárný průběh akce.

     V roce 2020 v soutěži Památka roku slavily vítězství Litoměřice. Ocenění získala rekonstrukce krásného domu U Pěti panen č.p. 42/20 na Mírovém náměstí (na úvodním snímku).

(zdroj: litomerice.cz)