Jozef Pásztor a manželé Kaiserovi z Krušovické pivnice získali ocenění „Srdcař Litoměřic roku 2021“. Stávají se tak patrony roku 2022. Ve čtvrtém ročníku ankety vyhlášené městem s cílem vyzdvihnout nezištné aktivity vyvíjené ve prospěch druhých získali celkem 116 hlasů z celkových 405 odeslaných. Skleněnou cenu ve tvaru srdce pocházející z dílny litoměřického skláře Jana Huňáta převzali v hradu v průběhu slavnostního večera.

     Jozef Pásztor již několik let připravuje ve spolupráci s Krušovickou pivnicí guláš a pravou slovenskou kapustnici. Za oba pokrmy v sobotu 13. listopadu v Krušovické pivnici vybral během několika hodin 42 tisíc korun, které následně předal nemocnici.

     Skleněné srdce a poděkování od starosty Ladislava Chlupáče a místostarosty Lukase Wünsche si odnesli i další obdivuhodní lidé. Byli mezi nimi Kateřina Tenglerová za Nadační fond Delfín – šance dětem, který pomáhá znevýhodněným dětem zapojit se do volnočasových aktivit. Firma Elektromontáže Valný s.r.o. byla oceněna za dlouhodobou podporu litoměřického střediska Diakonie ČCE, Libor Uhlík za podporu Hospice sv. Štěpána, Roman Munčinský za organizaci benefičního divadelního festivalu podporujícího děti v náhradní rodinné péči, manželé Laušmanovi z Farmy Držovice za dlouhodobou podporu jednotlivců i organizací v Litoměřicích a okolí.

     Srdcařem se mohou stát podnikatelé či firmy, jež nezištně podporují a pomáhají litoměřickým obyvatelům nebo neziskovým organizacím. O vítězi rozhodují v hlasování probíhajícím prostřednictvím Mobilního rozhlasu občané.

     Zároveň s vyhlášením Srdcaře ocenilo v průběhu slavnostního večera město Litoměřice i zhruba sedm desítek dobrovolníků, kteří s nasazením a obětavostí pracují ve svém volném čase pro Hospic sv. Štěpána, Diakonii, Naději a další neziskové organizace, ale i jednotlivce, kteří pomoc potřebují.

(zdroj: litomerice.cz)