Blíží se nejkrásnější svátky v roce a v neděli 28. 11. začíná advent – doba odpočítávání do Štědrého večera. Jak si zkrátit čekání na Ježíška? Navštivte Botanickou zahradu v Teplicích, kde jsme pro vás připravili bohatý program.

Adventní inspirace

     Přijďte si vychutnat vánočně vyzdobené foyer skleníku Tropicana již od soboty 27. 11. Věděli jste, že vánoční oslavy jsou neodmyslitelně spjaty s rostlinami? Vánoční hvězdu, vánoční kaktus a jmelí snad netřeba připomínat, ale věděli jste, že vánoční hvězda patří mezi pryšce a je to jedna z nejprodávanějších hrnkovaných rostlin? Proč kvetou tyto rostliny na Vánoce? Znáte důvod, proč se při štědrovečerním krájení jablka objeví hvězdička nebo křížek? Odpočinout si a dozvědět se něco nového o Vánocích a botanice můžete až do 9. 1. 2022. „Vánoční perníčky“ – to je hotová botanická zahrada. Mnoho rostlin, které se využívají jako koření do perníku pěstujeme v našem tropickém skleníku, zejména pak na křížovkářském záhoně, kde představujeme užitkové druhy tropických rostlin. Ať už se jedná o pepřovník, skořicovník či hřebíčkovec pocházející ze starých sbírek. Momentálně vykvétá drobnými květy kakaovník, který mohou návštěvníci obdivovat tamtéž,“ říká kurátor zahrady Jan Ptáček.

Adventní tvořivé dny

     První adventní víkend (27. 11.-28. 11.) jsme si pro vás připravili adventní tvořivé dny. Přijďte si vyrobit adventní nebo závěsný vánoční věnec, svícen či vánoční dekorativní větvičky. Pro děti budou připraveny papírové dílny a zdobení perníčků. Tvoření bude probíhat ve venkovních a vnitřních prostorách. „Tvořivé dny patří mezi oblíbené akce pořádané v botanické zahradě. Letošní novinkou jsou vlastnoručně vyrobené věnce a malované svícny na čajové svíčky, které si mohou návštěvníci zakoupit při návštěvě zahrady,“ sděluje ředitel Petr Šíla. Jedná se o limitovanou edici, která je k dispozici do vyprodání zásob. „Od víkendu se rozsvítí i náš vánoční strom ve venkovní expozici“ dodává Petr Šíla. „Jedná se o smrk černý pocházející ze Severní Ameriky, který se v Evropě pěstuje jako okrasný strom. Jeho kuželovitá koruna může dosahovat výšky až 25 metrů,“ říká kurátor Jan Ptáček.

     Všechny aktuální informace naleznete na našich webových stránkách www.botanickateplice.cz. Sledujte nás také na Facebooku a Instagramu. Přidávejte fotky z vaší návštěvy a nezapomeňte nás označovat, abychom se mohli podívat, jak jste si botanickou zahradu užili. Nezapomeňte, že máme i Youtube, kde máme různá videa z prohlídek skleníkových expozic.