Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb v Litoměřicích si na svůj účet připsala další úspěch – umístění žáka Šimona Chovanečka na prvním místě v celostátní gastronomické soutěži Rio Mare Svačina roku 2021.

     Šimon Chovaneček, žák třetího ročníku oboru Kuchař – číšník, se pod vedením učitele odborných předmětů Ladislava Pertla probojoval až do Národního finále 8. ročníku soutěže Rio Mare Svačina roku. Finále, kterého se zúčastnilo dvanáct soutěžících z celé republiky, se konalo v Národním zemědělském muzeu v Praze. Šimon získal svým vítězstvím pro školu nádobí značky Tefal v hodnotě 50 000 Kč, sám si ze soutěže odnesl výrobky Rio Mare a nádobí Tefal v hodnotě 20 000 Kč. 

Vítěz soutěže Rio Mare Svačina roku 2021 Šimon Chovaneček

     Národnímu finále soutěže předcházelo semifinále a také základní kolo. Vstupenkou do základního kola bylo zaslání originálního receptu a dokumentační fotografie svačiny, ve které tvořil hlavní surovinu tuňákový steak Rio Mare. Ze 150 přihlášených žáků postoupilo do semifinále 50 účastníků, kteří se koncem října utkali v nominačních kolech v Praze a v Brně o postup do finále. Do semifinálové padesátky postoupili ze Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích dva žáci – Martin Tejmer však musel kvůli zranění bohužel ze soutěže odstoupit. 

     Šimon si pro soutěž připravil „Mexický crunchwrap se salátkem Pico de gallo“, který netradičně servíroval ve slupce z avokáda. Svůj recept musel předvést ve finále před odbornou porotou i ostatními soutěžícími. Finále provázela herečka Markéta Hrubešová, v odborné porotě zasedli Martin Staněk, Richard Fuchs, Jiří Roith a garant soutěže Zdeněk Křížek. Ve druhé porotě byli zástupci firem Rio Mare, Tefal a influencer Luboš Kulíšek a Lea Siekel (Skálová), účastnice soutěže MasterChef 2019.


Úvodní foto zleva: Ladislav Pertl, Šimon Chovaneček, Martin Staněk, Zdeněk Křížek, Richard Fuchs a Markéta Hrubešová.

(zdroj: kr-ustecky.cz)