Nemocnice Roudnice nad Labem s.r.o. v minulém týdnu slavnostně otevřela rozšířené zázemí porodnice a gynekologického oddělení. Kapacita zázemí porodnice v Roudnici nad Labem se téměř zdvojnásobila. Nemocnice tak zareagovala na dlouhodobý nárůst počtu žen se zájmem o její služby. Nově nabízí nejen vyšší kapacitu, ale také další nadstandardní služby. Rozšířila i provoz roudnické gynekologie.

     “Počet lůžek na porodnici narostl z dosavadních deseti na osmnáct a co ženy určitě ocení, současně se v rámci toho zdvojnásobil i počet nadstandardních pokojů. Zatímco dosud jsme měli jen tři, teď už jich máme k dispozici šest,” řekla primářka gynekologicko-porodnického oddělení Mária Procházková.

     “Rostoucí zájem o porody v Roudnici nás velmi těší, ale s původním počtem lůžek a personálu už by mohl být další nárůst jen na úkor kvality, což jsme v žádném případě nechtěli připustit,” popsal ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl důvody, které vedly k tak zásadní změně.

     Dosud se místní porodnice dělila o prostory společně s gynekologií. Nyní již celé jedno patro nemocnice patří pouze porodnické části. Došlo i k navýšení personálu, aby byla schopna rostoucí počet porodů zvládat.

     Stále více žen totiž, dle zkušenosti nemocnice, po porodu dává přednost vlastnímu soukromí a vyžaduje i větší komfort. Především je však třeba zvládnout stále rostoucí počet porodů. Letos totiž v roudnické nemocnici očekávají více než 700 novorozenců, tedy téměř o polovinu více než před dvěma lety.

     Vedle rozšíření porodnického traktu se navýšení kapacity dočkala i roudnická gynekologie. Přestěhovala se do prostor, které dosud sloužily pro jednodenní gynekologické výkony a rozšířila je o část nevyužívané kapacity nemocnice. Z dosavadních deseti lůžek tak počet vzrostl na šestnáct. To umožní využít i naplno kapacity nového hysteroskopu. Díky přístroji bude schopna provádět více gynekologických operací, než tomu bylo dosud.

(zdroj: roudnicenl.cz)