Běžecký závod, venkovní výstavy a divadelní festival nabízí rozmanitou mozaiku podzimních zážitků

     Již pošesté se sejdou sportovci na startu běžeckého závodu City Cross Run & Walk. V sobotu 25. září 2021 čekají na závodníky trasy o distancích 21,1 km, 7 km nebo štafety 7 x 1 km. Zkrátka nepřijdou ani rodiny s dětmi, pro které bude připraven 1 km dlouhý rodinný běh, pro milovníky turistiky pak tradiční procházka. Školní týmy se mohou těšit na štafetový závod vícečlenných družstev. Vedle běhů bude připraven doprovodný program a stánky s občerstvením přímo na náměstí T. G. Masaryka. Veškeré informace a registrace na závod jsou k dispozici na www.citycrossrun.cz.

     Muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v pátek 17. září oživila klášterní zahrady šermířskými souboji v podání skupiny MERLET, loutkovou pohádkou, turnajem o královnu a ohňovou show. Vystoupila také jazzová a swingová kapela DIXI DC.

     V pátek 24. září bude na vodním hradě Lipý slavnostně zahájena výstava Křišťálový hrad. Originální skleněná díla z dílny sklárny Pačinek zde budou k vidění do 23. října. 

     V okolí vodního hradu si návštěvníci mohou prohlédnout venkovní výstavu Příběh vodního hradu, která zábavnou formou informuje o historii této významné českolipské památky.

     Na nevšední zážitky se mohou těšit milovníci divadla, pro které je také v letošním roce připravena v termínu 14. – 16. října a 20. – 23. října přehlídka divadelních souborů Českolipský divadelní podzim. 

Kontakty: 

Regionální turistické

informační centrum Česká Lípa

náměstí T. G. Masaryka 2

rtic@mucl.cz

tel.: +420 734 260 895

+420 487 881 105

www.turistika.mucl.cz       

Facebook: Město Česká Lípa

Instagram: mestoceskalipa