V sobotu 31. července 2021 projel Ústeckým krajem Peloton Naděje. Tento štafetový závod stírající rozdíly a bořící předsudky odstartovala radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková. Svou účastí vyjádřila podporu nejen všem účastníkům pelotonu, ale především myšlence pohybu bez bariér.

     Peloton Naděje je součástí Metrostav handy cyklo maratonu. Jeho smyslem je šířit myšlenku sportu a pohybu bez předsudků a bariér pro všechny napříč celou Českou republikou. Peloton Naděje měří 1 500 kilometrů. Může se do něj zapojit kdokoliv bez ohledu na pohlaví, věk a handicap. Účastníci pelotonu mohou postavit tým a objet celou Českou republiku, připojit se a odpojit kdekoliv na trase či v každém kraji projet dané dva úseky. V Ústeckém kraji to byl letos úsek Roudnice nad Labem – vodácký kanál Račice o délce 10,5 kilometru.  

     Metrostav handy cyklo maraton je od prvního ročníku koncipován jako 2 222 kilometrů dlouhý etapový cyklistický závod, který se jede non-stop bez zastavení. Časový limit pro splnění je 111 hodin. Součástí týmu cyklistů musí být vždy minimálně jeden člověk s jakýmkoliv druhem postižení. Více informací najdete na stránkách https://www.cestazasnem.cz/maraton-2021.

(Úvodní foto: Cesta za snem, z. s.) 

(zdroj: kr-ustecky.cz)