Jak se třídí odpad a proč je to důležité? Co se dá z recyklovaných surovin vyrobit? A k tomu atrakce a doprovodné soutěže pro děti. Statutární město Teplice pořádá na náměstí Svobody v Teplicích ve spolupráci s firmou EKO-KOM, a.s. Barevný den. Akce se koná ve středu 16. 6. 2021 v čase od 10 do 16 hodin. Dopolední čas bude vyhrazen především školám, odpoledne pak širší veřejnosti. 

     Podobně jako minulý rok budou v prostoru náměstí rozmístěny atrakce s naučnou tématikou zaměřenou na odpadové hospodářství, a to hlavně na separaci a recyklaci odpadů. Atrakce jsou určeny převážně pro děti a mládež a doprovodné soutěže jsou uzpůsobeny tak, aby si děti prohloubily znalosti o systému nakládání s odpady – jak správně třídit, co patří či nepatří do barevných kontejnerů, jakými způsoby lze vytříděný odpad dále využít, co nového může z vyhozených věcí znovu vzniknout a podobně. 

     Dětem budou k dispozici tematické nafukovací atrakce: např. popelářský vůz, skákací barevné kontejnery nebo skákací hrad. Dále budou k dispozici třídící soutěže, maxi domino, maxi puzzle, motokáry, jezdící popelářské autíčko, koloběžky, malování na obličej, vědomostní hry v oblasti nakládání s odpady a další. Společnost EKO-KOM má pro účastníky soutěží připraveny také drobné odměny s odpadovou tématikou.

(zdroj: teplice.cz)