Protože poslední týdny dochází k postupnému rozvolňování vládních opatření vyhlášených kvůli koronaviru, život se postupně vrací k normálu. Společenský a kulturní život ožívá postupně také v našem městě. Otevřena je zoologická zahrada, muzeum, expozice Rajské ostrovy, připravuje se letní kino na zámku – a město plánuje také slavnosti.

     Právě naše největší akce – městské slavnosti – v květnu proběhnout stejně jako minulý rok nemohly. Část z jejich programu se proto odehraje v září. „Září bude opravdu nabité akcemi. Proběhne například Festival pouličního divadla, floristická soutěž Děčínská kotva či Adrenalin Challenge,“ vypočítává seznam akcí náměstek primátora pro kulturu Martin Pošta. První víkend po prázdninách ožije také zámek, a to díky Slavnostem vína, které částečně nahradí historické trhy májové.

     „V současné době upřesňujeme kalendář jednotlivých akcí. Kromě Rogala DC ani letos lidé nepřijdou v červenci a srpnu o Letní kino na zámku, navíc připravujeme plán podpory rozjezdu sportu a kultury poté, co dojde k rozvolnění,“ dodává Martin Pošta.

     Naopak oblíbený ohňostroj se město rozhodlo letos zrušit. „Myslím, že je zcela nereálné uspořádat za současné situace takovou akci, která pokaždé přiláká tisíce diváků. Nedovedu si představit, jak bychom zajistili všechna opatření. Prosím o pochopení, počkejme si na ohňostroj do května příštího roku, kdy pevně věřím, že se slavnosti budou konat v takové podobě, jak jsme byli zvyklí, včetně Labefestu,“ doplnil náměstek primátora.  

(zdroj: mmdecin.cz)