Klub českých turistů (oblast Ústecký kraj) dostane na základě usnesení Zastupitelstva Ústeckého kraje dotaci pro rok 2021 z programu Rodinné stříbro ve výši 600 000 korun.

     Turistické značení v České republice má bohatou tradici i oblibu u veřejnosti. Turistické značené trasy se staly nedílnou součástí naší krajiny a vytváří velmi důležitou část infrastruktury pro rozvoj cestovního ruchu. 

     „Na území Ústeckého kraje pečuje Klub českých turistů o téměř 3 000 kilometrů značených turistických cest, což obnáší starost o značky, rozcestníky, různé tabulové mapy a odpočívadla. Vím, že se v loňském roce podařilo obnovit značení v úctyhodném objemu 978 km a bylo vyvěšeno 400 kusů směrovek. Aby nebyla porušena kontinuita záslužné práce krajských značkařů a případně mohly být pořádány turistické akce pro veřejnost, podpoří Ústecký kraj pěší turistiku právě tímto způsobem. Věřím, že díky jejich úsilí budeme v letošním roce objevovat nové turistické trasy. Osobně doporučuji nově značené okružní výlety na Šluknovsku nebo novou „modrou“ z Bíliny do Kostomlat pod Milešovkou, kde se po 50 letech část této rekultivované krajiny vrací přírodě a také turistice,“ uvedl k významu dotace náměstek Ústeckého kraje a radní pro cestovní ruch, kulturu a památkovou péči Jiří Řehák.

Centrum turistiky na Šluknovsku, to je Krásná Lípa
Na trasách jsou k dispozici odpočinková místa

Úvodní foto: na Krásnolipsku je i turistická trasa pro vozíčkáře.

 (zdroj: kr-ustecky.cz)