Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller ocenil Petra Bureše, Víta Harvana a Pavla Hrdého za jejich pohotovou reakci a poskytnutí první pomoci seniorovi se srdeční zástavou. Za jejich hrdinství jim předal Medaili hejtmana Ústeckého kraje.

     Teprve náctiletí žáci sedmé třídy základní školy Petr Bureš a Vít Harvan a žák prvního ročníku střední zdravotnické školy Pavel Hrdý se počátkem tohoto roku významně podíleli na záchraně života seniora, když mu poskytli první pomoc. Seniorovi se během odklízení sněhu zastavilo srdce. Chlapci mu velmi pohotově přispěchali na pomoc, zavolali na tísňovou linku a zahájili tzv. asistovanou neodkladnou resuscitaci, díky níž se seniora podařilo oživit. I přes rychlý zákrok chlapců a následně i záchranářů však muž bohužel později v nemocnici zemřel.

     Za jejich profesionální pomoc a statečnost spojenou se záchranou lidského života ocenil hejtman Jan Schiller tři mladé hrdiny Medailí hejtmana Ústeckého kraje. Chlapci dostali také pamětní list a drobné dárky. „Málokdy dokáží lidé v kritických situacích, jako je tato, pohotově jednat, natož pak když se jedná o děti. Chlapci mají můj obdiv, že si zachovali chladnou hlavu a uměli si poradit,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

(zdroj: kr-ustecky.cz)

Pozn.: úvodní foto: Petr Bureš byl za svou statečnost oceněn Medailí hejtmana Ústeckého kraje

Na záchraně lidského života se podílel také Vít Harvan
Medailí hejtmana Ústeckého kraje byl oceněn i žák prvního ročníku střední zdravotnické školy Pavel Hrdý