Nové muzeum Pragovky vznikne v průmyslovém areálu v ulici Ctiborova spojením dvou nevyužívaných továrních hal a novostavbou otevřené haly mezi nimi. V muzeu bude vystavena unikátní sbírka vozů značky Praga pana Příhody, která po dlouhých peripetiích zakotvila díky domluvě kraje, města a majitele sbírky právě v Chomutově.

     Architektonické studio Ateliér Kopecký v současnosti zpracovává studii, na jejímž základě vznikne projekt propojením části industriálního areálu na muzeum. Dvě stávající haly vytvoří prostředí pro vystavování exponátů. Novostavba otevřené haly bude svojí formou odkazovat na staré průmyslové objekty s vrchním osvětlením, ve kterých byly automobily kdysi vyrobeny, a které poskytují pro muzeum ideální světelné podmínky. Prezentace studie proběhne 8. října 2020 v budově Oblastního muzea Chomutov.

     „Jsem rád, že se konečně blížíme k finále realizace Muzea Praga a tato unikátní sbírka bude mít odpovídající prostory k tomu, aby ji mohla vidět veřejnost,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

(zdroj: kr-ustecky.cz)

Pozn.: úvodní foto – vizualizace Ateliér Kopecký.