Skrze své klienty si stále častěji uvědomuji, jak moc se z našeho života vytrácí radost a smích. Nejeden manažer, majitel firmy, ale i zaměstnanec frčí v módu jakéhosi neutrálu – minimálně na pracovišti. Někteří už bohužel shodně fungují i v osobním životě.

     Jako by emoce, myslím nyní ty pozitivní, do světa businessu či práce obecně, vůbec nepatřily. Je ale šílené, když si uvědomím, že právě v zaměstnání trávíme kolem 9 hodin denně. Což z 24 hodin není právě málo.

     Chápu, že neutrál má, stejně jako v autě, své „výhody“ – nežere tolik energie a za dobrých podmínek se setrvačně pohybuje směrem vpřed. Převedeno na lidi – když se emočně oploštíme, netrpíme výkyvy nálad, disponujeme určitou stabilitou a jistotou.

     Považuji za smutné, že si někdo nedokáže užít pracovní úspěch, vychutnat si udělenou pochvalu (pokud má „osvícené“ okolí), nenechá se „nakopnout“ prohrou či chybou, zklamáním dovést k zamyšlení a další akci či nasazením „nápravných opatření“, respektive vytvořením efektivnějších preventivních opatření.

     Jsme od přírody emoční stvoření. Každá emoce nám dokáže být dobrým učitelem, „nakopávačem i zklidňovačem“, dodavatelem energie, vyzývačem, ranhojičem. Asi rozumíte, co chci říci… V podstatě je mi emočně plochých osob líto. Nejenže mají často potíže v komunikaci se svým okolím, v pochopení myšlení a prožívání ostatních, získání si důvěry, ale připravují i sebe o zmiňovaný přínos těchto emocí. O snížené produkci důležitých hormonů jako je oxytocin a serotonin ani nemluvím.

Vyzkoušejte si moc koučování a posuňte svůj osobní i profesní život na vyšší level!

Více informací naleznete na:

www.houdkova-profikouc.cz

další články k zamyšlení si můžete přečíst na:

https://www.facebook.com/profi.kouc.Irena.Houdkova/

Mgr. Irena Houdková