Integrovaný systém Dopravy Ústeckého kraje letos slaví pět let od svého vzniku. Za tu dobu ušel kus cesty a stále se pracuje na jeho zlepšování. Doprava Ústeckého kraje propojuje několik typů dopravy: železniční, autobusovou, městskou a krajskou raritou je, že i lodní. Výstavu můžete zhlédnout v Nákupním centru Fontána v Teplicích. Vernisáže výstavy se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek, zástupce firmy JTH Radim Drážďanský a zástupci autobusových, železničních i lodních dopravců. Na zahájení nechyběl nový maskot – chameleon DÚKáček. Výstava potrvá do 31. srpna.

     „Veřejná doprava je důležitou částí života občanů, kteří se denně dopravují do školy, zaměstnání, ale i za kulturou či rodinami. I proto se snažíme neustále její fungování zlepšovat. Doprava Ústeckého kraje je poměrně mladý integrovaný systém, letos oslaví pět let od svého vzniku. Za tu dobu jsme ušli obrovský kus cesty a udělali dost práce.“ říká k fungování DÚK náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. „Výstava má veřejnosti představit Dopravu Ústeckého kraje jako celek a seznámit s možnostmi cestování po kraji. Děkuji za spolupráci jak dopravcům, tak firmě JTH za poskytnutí prostor,“ dodal Komínek.

     „Myslím si, že veřejná doprava v našem kraji je na velmi vysoké úrovni, spolu s rodinou často a rád využívám zejména turistické linky. Dopravě Ústeckého kraje přeji hodně štěstí k pětiletému výročí a další úspěšná léta a co nejvíce spokojených cestujících,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

     Systém Dopravy Ústeckého kraje je založen na uznávání jízdenek všemi integrovanými dopravci a možnosti jezdit s jednou jízdenkou po celém kraji různými dopravními prostředky. Například s jednou síťovou jízdenkou mohou cestovat napříč regionem za pouhých 130 korun. S jízdenkou DÚK tak lze využít nejen vlak, ale také přestoupit na zelený autobus nebo se svézt MHD ve většině velkých měst v regionu. Za pět let se podařilo zaintegrovat deset městských doprav, které disponují moderními vozovými parky. Na začátku roku 2020 byl také spuštěn provoz Centrálního dispečinku Dopravy Ústeckého kraje, který má zlepšit fungování v rámci integrace. Více informací o aktualitách, jízdních řádech či cenách jízdného na www.dopravauk.cz.      

(zdroj: kr-ustecky.cz)

Náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek s pamětní jízdenkou DÚK.