Na náměstí v Krásné Lípě proběhlo v rámci zahájení turistické sezóny v Českém Švýcarsku slavnostní otevření značené vozíčkářské trasy Krásnolipskem. Jedná se o první značenou vozíčkářskou trasu na území Ústeckého kraje, šestnáctou v České republice. Celková délka je 13,5 km.

     „Jedná se o úžasný projekt, který nabízí rovné příležitosti i při trávení volného času a turistice. Navíc stezka krásně propojuje České Švýcarsko s Lužickými horami a nabízí tak nové turistické možnosti nejen pro vozíčkáře, ale také handbikery a třeba maminky s kočárky,“ řekl při slavnostním přestřižení pásky náměstek hejtmana pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.

     Na přípravě a vyznačení trasy se podílel Klub Českých turistů, Ústecký kraj, město Krásná Lípa a České Švýcarsko, o.p.s. Příprava, proznačení a vybavení trasy stála 280 tisíc korun, 230 tisíc z toho hradil Ústecký kraj, zbytek místní odbor Klubu Českých turistů. Délka značeného okruhu činí 8,8 km, spojka do Jiřetína pod Jedlovou potom dalších 4,7 km. Trasa je značena plechovými tabulkami, osazena informačními tabulemi a vybavena stanovišti s posezením. Je značená jako červená, tedy střední obtížnost. Na její údržbě se budou podílet okolní města.

(zdroj: kr-ustecky.cz)

Slavnostní přestřižení pásky na trase, zprava senátor Zbyněk Linhart,
náměstek hejtmana Zdeněk Matouš, starosta Krásné Lípy Jan Kolář a zástupce KČT
Na trase