Olympia Teplice zahájila již 4. ročník dobročinného projektu „KABELKY POMÁHAJÍ“. I v letošním roce můžete věnovat kabelku na dobrou věc. Sběr kabelek probíhá na mnoha místech po celém Ústeckém kraji, seznam sběrných míst najdete na www.olympiateplice.cz. V obchodním centru Olympia od vás kabelku převezme obsluha infostánku.

Kabelku (batoh, psaníčko, cestovní tašku) můžete odnést na vybrané sběrné místo až do 20. 4. 2020. Po tomto datum už kabelky přijímá pouze infostánek v Olympii, a to až do pátku 24. 4. 2020, kdy začne charitativní bazar, který bude pokračovat i v sobotu 25. 4. 2020.

Výtěžek z prodeje kabelek bude věnován Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Letošním partnerem toho krásného projektu je Nadační fond Krajské zdravotní a.s. Vznikla tak nová sběrná místa, kterými jsou všechny nemocnice, která tato společnost sdružuje – Teplice, Ústí nad Labem, Děčín, Chomutov a Most.

Zdravý muž či žena ve věku 18 − 35 let může vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně a jednou třeba zachránit život těžce nemocnému tím, že daruje nepatrné množství svých zdravých krvetvorných buněk pro transplantaci. 

Transplantaci kostní dřeně absolvuje v České republice ročně několik set pacientů. Z toho 75 % dárců krvetvorných buněk je od nepříbuzného dobrovolného dárce. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se „jeho“ dárce kostní dřeně nenajde. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat.

Obchodní centrum Olympia Teplice a Nadační fond Krajské zdravotní a.s. srdečně děkuje každému, kdo se do dobročinné akce v letošním roce zapojí.